Puchar Polski, Legnica 3-4 maja 2008

on .

Puchar Polski, Legnica 3-4 maja 2008W dniu 3 maja 2008 na stadionie miejskim przy ul. Orła Białego w Legnicy została rozegrana II Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w łucznictwie. W zawodach wzięło udział 168 zawodników z 26 klubów z całej Polski.

Faworyt gospodarzy, Jacek Proć z legnickiego „Strzelca”  zajął w strzelaniach kwalifikacyjnych drugą lokatę, plasując się tuż za Piotrkiem Piątkiem z Żywca. Również w strzelaniach pucharowych legniczanin musiał uznać wyższość kolegi kadrowego P. Piątka ostatecznie klasyfikując się na drugim miejscu. Były, to zawody potwierdzające, że Jacek w dalszym ciągu znajduje się w czołówce najlepszych łuczników w Polsce. Trzecie miejsce w kategorii seniorów wywalczył Tomasz Przepóra z kieleckiej „Stelli”.

Natomiast, wśród seniorek najwyższy wzrost formy podczas zawodów zanotowała Ewa Strzelczyk (OSŁ „Strzelec” Legnica) ponieważ awansowała z osiemnastej lokaty po kwalifikacjach na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rewelacyjną formę w tej kategorii zaprezentowała Justyna Mospinek strzelając w kwalifikacjach 673 pkt. Należy dodać, że zawodniczka UKS „Piątka” Zgierz wystrzelała wynik równy rekordowi Polski w konkurencji 1x70 m a wynosi on 342 pkt. na 360 możliwych. Również strzelania pucharowe potwierdziły, że Justyna jest wciąż pewną kandydatką na wyjazd na Olimpiadę do Pekinu (do Igrzysk zostało trzy miesiące). Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły jej kadrowe koleżanki: drugi miejsce zajęła Iwona Marcinkiewicz z „Drukarza” Warszawa a trzecie, Małgorzata Ćwięczek z „Czarnej strzały” Bytom.

Wśród zawodniczek w łukach bloczkowych na uwagę zasługują dwa rekordy Polski wystrzelane przez Annę Stanieczek z „Orlika” Goleszów. Pani Anna w konkurencjach 1x70 m zdobyła 337 a łącznie  668 pkt. Stanieczek okazała się również nie pokonana w strzelaniach pucharowych. W kategorii łuków bloczkowych mężczyzn najwyższą formę  podczas kwalifikacji prezentował Bogusław Piekarski z UKS „ Talent” Wrocław strzelając 676 pkt. Natomiast, w finale znaleźli się Madziar Witold z „Marymontu” Warszawa oraz Domaradzki Andrzej z UKS „Talent” Wrocław. Pojedynek wygrał ten pierwszy a Piekarski zajął czwartą lokatę ulegając w „małym finale” zawodnikowi „Płaszowianki” Kraków Andrzejowi Jaroszyńskiemu.

Zawody te były sprawdzianem formy dla reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w terminie 12-18 maja 2008 w francuskim Vittel.

1% podatku

Zapraszamy Państwa do przekazania swojego 1% z tytułu rozliczeń PIT. Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wypisać numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego), pod którym zarejestrowany jest nasz klub.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj: 1 % Podatku na organizację pożytku publicznego

Plan treningów

Klinkij aby powiększyć

Materiały szkoleniowe

Nabór chłopców i dziewcząt

Otwórz ulotkę

Srebrna Katarzyna Szałańska

Na zakończonej 28 marca 2015 I Rundzie Pucharu Europy w greckim Maratonie, Katarzyna Szałańska zdobyła srebrny medal w kategorii łuków bloczkowych kobiet indywidualnie.

W piątek, 27 marca mikst w składzie Katarzyna Szałańska oraz Jan Wojtas, zawodnicy Strzelca Legnica zdobyli brązowy medal w kategorii mikst łuków bloczkowych. W pojedynku Kasia i Janek pokonali reprezentację Rosji, wygrywają strzałami barażowymi (po 149 punktów, 20 : 16 w barażu dla legnickiego składu).