Historia

on .

Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych, kiedy to grupa dzieci pod okiem zapaleńca Józefa Baściuka, na pożyczonym sprzęcie rozpoczęła naukę strzelania z łuku. Po kilku miesiącach funkcjonowania w spartańskich warunkach, młodą i biedną sekcję wspomógł Jerzy Juszczak - ówczesny dyrektor legnickiego OSiR-u, który zakupił dziesięć łuków i udostępnił stadion do prowadzenia treningów. Z OSiR-u młodzi łucznicy zostali przekazani do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie zaopiekował się sekcją dyrektor Kazimierz Kociszewski. Powstała wówczas sekcja łucznicza "Ikar", której bazą miała być Szkoła Podstawowa nr 7.

W nowym lokalu warunki do trenowania teoretycznie były dobre, jednak dyrekcja "siódemki" niechętnie gościła łuczników na swoim terenie. W takiej sytuacji postanowiono znaleźć nowego patrona. Okazała się nim Szkoła Podstawowa nr 11, w której przy pełnej akceptacji władz szkoły salę gimnastyczną przystosowano do strzelania z łuku, tworząc tym samym warunki do trenowania w okresie zimowym. Uporano się również z budową torów letnich. Dzięki pomocy rodziców usypano wał ochronny i postawiono wiatę na stadionie piłkarskim przy ul. Świerkowej. Niestety, kiedy można było wreszcie spokojnie myśleć o pracy z dziećmi i młodzieżą, legnicki MOS został rozwiązany. Na krótki okres sekcję łuczniczą przejął Kolejowy Klub Sportowy "Piast" Legnica, ale ten mariaż trwał bardzo krótko. Sympatykom legnickiego łucznictwa nie pozostało nic innego jak założyć własny jednosekcyjny klub.

Tak oto 6-go czerwca 1991 roku został zarejestrowany Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży "Strzelec", którego pierwszym prezesem został Henryk Mazur. W tym okresie w Ośrodku doskonaliło się wielu dobrych zawodników, którzy mogli realizować swoje marzenia sportowe, wśród nich była między innymi Katarzyna Mazur, która zapoczątkowała sukcesy naszych łuczników, natomiast w latach 90 uzyskiwała bardzo dobre wyniki zarówno w kraju jak i w Europie.


Wraz z wynikami sportowymi rozwijała się również baza sportowa.
Dużym wysiłkiem działaczy, zawodników, rodziców wybudowaliśmy tory łucznicze przy Szkole Podstawowej nr 11 . Dzięki dotacjom z Urzędu Miasta w Legnicy i Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w Warszawie udało się budowę doprowadzić do takiego momentu, gdzie można prowadzić bezpiecznie treningi, pozostało tylko przeprowadzić kosmetykę i zakończyć prawnie budowę.

W OSŁ "Strzelec" trenują zawodnicy, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom sportowy. Oprócz nich w sekcji trenuje utalentowana młodzież, która za kilka lat będzie uzyskiwać wysokie wyniki. Niektórzy z nich już dziś je osiągają. Udaje się to dzięki dużemu zaangażowaniu i wieloletniej i systematycznej pracy szkoleniowców i zawodników.

Dbamy o rozwój łucznictwa w naszym regionie, czego dowodem jest tworzenie i pomoc w szkoleniu Uczniowskim Klubom Sportowym (UKS). Obecnie prężnie działają:

  • UKS "Ostrzyca" Proboszczów
  • UKS "Wojtuś" Wojcieszyn
  • UKS "Irokez" Legnica
  • UKS "Skrzat" Legnica
  • UKS "Piast" Bolków
  • UKS "Grot" Wągrodno
  • UKS "Rycerz" Legnickie Pole

 

1% podatku

Zapraszamy Państwa do przekazania swojego 1% z tytułu rozliczeń PIT. Wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wypisać numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego), pod którym zarejestrowany jest nasz klub.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj: 1 % Podatku na organizację pożytku publicznego

 

Plan treningów

 Klinkij aby powiększyć

Materiały szkoleniowe

Nabór chłopców i dziewcząt

Otwórz ulotkę

 

Srebrna Katarzyna Szałańska

Na zakończonej 28 marca 2015 I Rundzie Pucharu Europy w greckim Maratonie, Katarzyna Szałańska zdobyła srebrny medal w kategorii łuków bloczkowych kobiet indywidualnie.

W piątek, 27 marca mikst w składzie Katarzyna Szałańska oraz Jan Wojtas, zawodnicy Strzelca Legnica zdobyli brązowy medal w kategorii mikst łuków bloczkowych. W pojedynku Kasia i Janek pokonali reprezentację Rosji, wygrywają strzałami barażowymi (po 149 punktów, 20 : 16 w barażu dla legnickiego składu).

Kontakt

OSŁ "STRZELEC"
ul. Górnicza 9 
59-220 Legnica
 
tel. 693 456 883

osl.strzelec@interia.eu

Raiffeisen Polbank 34 2340 0009 0900 2180 0000 0031

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!